Аеропорт Жуляни припиняє приймати і відправляти рейси. Що сталося?

Червень 26, 2019
Туризм

У вересні на українських туристів чекає певна напруга в аеропортах столиці. Справа в тому, що летовище «Київ» ім.І. Сікорського (Жуляни) планують закрити для ремонтних робіт, зокрема злітно-посадкової смуги. На це знадобиться дещо більше тижня, тож з 09-00 год 02 вересня і до 09-00 12 вересня аеропорт не буде працювати на приймання та випускання бортів. Інформацію оприлюднила прес-служба летовища.


Аеропорт «Київ» за пасажиропотоком займає друге місце в Україні. Водночас він – серед найстарших, бо діє уже 95 років. Востаннє ремонтні роботи на злітно-посадковій смузі проводилися дещо більше двох років тому, і коштував летовищу «Київ» близько 25 млн. грн. Повної реконструкції смуга зазнала ще 2008 року, під час капітального ремонту, здійсненого державним коштом. Тоді її розміри було збільшено до показників, необхідних для прийому в Жулянах бортів типів Airbus A 320 та Boeing 737. 2012 року добігла кінця й реконструкція самого аеропорту і з’явилися кілька нових терміналів – центральний «А» і термінал для бізнесової авіації.

Цього разу на «злітку» чекає поточний ремонт, а також частково полагодять і облаштують руліжні доріжки номер 1 і 2. Цьогоріч ремонтні роботи оцінюють в 33 мільйони гривень.

Що буде з рейсами, на які уже придбані квитки? Компанія-управитель повітряних воріт у Жулянах уже надсилає повідомлення авіаперевізникам стосовно припинення роботи аеропорту для ремонтних робіт. Усім запропоновано на цей період обслуговування аеропорту «Бориспіль».

Аеропорт Борисполя уже підтвердив готовність приймати додаткові рейси замість «Києва» у вересні. Нині схема розподілу додаткових рейсів на летовищі – саме в розробці, тож докладніша інформація стосовно терміналу для обслуговування пасажирів із рейсів Жулян буде доступна після погодження з авіаперевізниками.

Серед перенесених рейсів буде низка маршрутів угорського лоукостера WizzAir та авіакомпанії Lot сусідньої Польщі, що здійснюють рейси до найближчих зарубіжних країн.

У прес-службі аеропорту «Київ» також зазначають, що черговий ремонт чекатиме на летовище орієнтовно 2021-22 року: адміністрація націлена на ще одне подовження злітної смуги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *