Туристичний збір у Венеції – кому доведеться платити і коли?

11 Липня, 2019
Туризм

У Венеції місцева влада не братиме плати з туристів.

Місцева влада міста на воді заявила, що не буде знімати плату з туристів, які відвідують місто впродовж одного дня (найчастіше так проходять екскурсійні тури, пам’ятаєте?). Відміна туристичного збору з «одноденних» туристів триватиме щонайменше до 01 січня наступного року. Цю плату мали ввести з 01 вересня поточного року, про що заявили ще навесні 2018 року.

Міському самоврядуванню довелося таки поступитися туристичним операторам, які погрожували Венеції судовими позовами з приводу накладання нових податків. Справа в тому, що тури формують для продажу щонайменше за рік наперед, і введення податків посеред року призведе до чималих збитків – ми ж усі любимо акційні і гарячі пропозиції за невеликі гроші. Це означає, що податкове навантаження у вже куплених турах лягло би на плечі туроператора.

Розмір туристичного збору, що його планують встановити у Венеції – від 2,5 до 10 €. Сума буде залежати від типу туризму і тривалості перебування у Венеції.

Ця зміна торкнеться, найперше, туристів, які прибувають до Венеції в рамках круїзного туру – відвідують місто, але не зупиняються там. Дотепер місцевий туристичний збір включався у вартість проживання в Венеції (номер/ліжко в готелях чи хостелах). Влада Венеції сподівається таким чином отримати із тисяч «круїзних» туристів їхній невеличкий внесок у збереження культурної спадщини та величі міста, а також його розвитку.

Як відомо, Венеція – не єдине місто у Європі, котре потерпає від «круїзних набігів». Нещодавно мешканці іспанської Пальми де Майорки звернулися до місцевої влади з проханням обмежити кількість круїзних лайнерів, що прибувають до їхнього міста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *